צור קשר

ציוד הכרחי שצריך להיות בכל עסק חדש

בשעה טובה קיבלתם את ההחלטה לצאת לדרך עצמאית ולהקים עסק חדש, שהוא כולו שלכם. אין ספק שזוהי החלטה גדולה ומרגשת, ובמקרים שונים גם מלחיצה, ואפשר להבין מדוע. כדי שתוכלו לעשות את זה בצורה נכונה וחלקה מומלץ שתתחילו דווקא עם דף ועט ותתחילו לתכנן. התחילו בשאלה הבסיסית והחשובה – מה המוצר שלכם? אם אתם עומדים לייצר מוצר מוחשי (בגד או מזון למשל) אתם זקוקים גם לשטח שיתאים לייצור, וגם לשטח אחסון. בהתאם תזדקקו לציוד נוסף, משלים. לדוגמה, מי שנכנס לתחום המזון זקוק גם לכלים מתאימים לבישול ו/או לאפייה, פתרונות אחסון לחומרי הגלם, מקררים, מקפיאים, תנור, שולחן עבודה מתאים וציוד ניקוי שיסייע להפיכת שטח ההכנה של המזון לסטרילי ככל האפשר. מי שמתכוון לייצר בגדים זקוק לא רק לפינה נוחה לתכנון הביגוד ולעיצוב הדגמים, אלא גם למכונות תפירה, חומרי גלם, קולבים, מגהצים וקרש גיהוץ, מכונת כביסה וכל אמצעי אחר שיסייע להכין את הבגד לקראת המכירה לצרכן – משתמש הקצה.

המשרד שלכם

בין אם אתם מייצרים או משווקים מוצר ממשי ובין אם אתם מוכרים שירות (ייעוץ או ליווי מקצועי), אתם זקוקים גם למשרד נוח. מי שאינו עוסק בייצור ואינו פוגש לקוחות עשוי להקצות לעצמו חדר אחד מתוך חדרי הבית אשר ישמש כחדר עבודה, ויש מי שיעדיף לשכור משרד חיצוני כדי ליצור הפרדה בין שטח העבודה לשטח הפרטי, או כדי לאפשר לעצמו לפגוש לקוחות. כך או כך, כדי שפינת העבודה שלכם תהיה נוחה ותאפשר לכם לעבוד בצורה טובה ויעילה, יש כמה פריטים שאתם לא יכולים לוותר עליהם. שולחן מרווח ויציב יבטיח לכם נוחות רבה, בוודאי אם הוא מותאם לכמות הניירת הצפויה להיערם, למספר מסכי המחשב שתצטרכו ולכל פריט נוסף כמו מדפסת או פקס, לדוגמה. בנוסף חשוב לבחור כיסא נוח מתוך מגוון כיסאות עבודה המוצעים כיום. זכרו שכיסא עבודה לא צריך להיות רק יפה ולהשתלב במראה החלל כולו, אלא הוא חייב להיות נוח ולאפשר לכם לשבת בצורה טובה ונכונה במשך שעות רבות מבלי להזיק לגב. בחרו לעצמכם גם מחשב יציב, ציוד טכנולוגי נחוץ כמו פקס, סורק, מדפסת או מכונת ספירלה אם יש לכם צורך בה, וכל ציוד משרדי אחר שעשוי להקל על העבודה שלכם.

ריהוט כללי במשרד

מעבר לסוגיות הקשורות בנוחות, עסק חדש צריך לקחת בחשבון לא רק ציוד בסיסי כמו פתרונות אחסון, שולחן, כסאות עבודה או מוצרי אלקטרוניקה – אלא גם עיצוב. הנושא הזה משמעותי בעיקר בעסקים שבהם קיים קשר ישיר עם הלקוח. ודאו שאתם מעצבים את המשרד או את שטח העבודה שלכם באופן מרשים ומסודר, כך שלקוחות פוטנציאליים או משקיעים רלוונטיים יראו בכם דמות מקצועית. תליית תעודות המאששות את ההסמכה או את ההשכלה שלכם, הצבת עציץ מרהיב ותכנון נכון של פינת עבודה מרשימה למראה, כל אלה יעזרו לכם ליצור את הרושם שאתם כאן כדי לעבוד, ובצורה הרצינית והמקצועית ביותר. שמרו גם על פינה נקייה ומטופחת ככל האפשר, לא רק כדי שהלקוחות שלכם יראו בכם אנשי מקצוע רציניים וקפדניים, אלא גם כדי שלכם יהיה הרבה יותר נוח לעבוד.

 

Comments are closed.