צור קשר

 

ציוד לגני ילדים

גן ילדים מהווה מסגרת חינוכית שלא ניתן להוציא מתמונת הגידול והחינוך של הילדים. הוא נועד להציע, מעבר לצוות חינוכי מהשורה הראשונה ויחס חם לילדים, גם רשימה לא מבוטלת של פעילויות ואטרקציות עבור הילדים. זו בדיוק הנקודה בה אלה המעוניינים לפתוח גן צריכים לתת את הדעת על שורה ארוכה של פריטים וציוד שעליהם לרכוש על מנת להפוך את גן הילדים למקום נעים, פורה ובטיחותי עבור הילדים.

ציוד לגני ילדים הוא מונח רחב מאוד

חשוב להדגיש שכאשר מדברים על ציוד לגני ילדים, נכנסים לשדה משחק רחב במיוחד. זה מתחיל עם הריהוט, ובכלל זה שולחנות וכיסאות בגדלים שונים, ספסלים, ארוניות, לוחות, קולבים ועוד. הרהיטים לא רק צריכים להתאים למספר הילדים ולגילם, אלא גם להיות מעוצבים באופן נעים, שיתרום לאווירה הרצויה במקום. חשוב לא פחות הוא שהם יהיו בטיחותיים, כך שלא יכללו, למשל, פינות חדות מהן עלולים הילדים להיפגע, או חלקים קטנים שהם עלולים לבלוע.

ציוד לגני ילדים אינו יכול להיות שלם מבלי להכניס לתמונה גם את המשחקים וההפעלות, שאמורים לתת מענה לפעלתנות וליצר הלמידה של הילדים. בין השאר, מדובר כאן על פריטים דוגמת אלה:

  • משחקי חצר – מגלשות, בימבות, נדנדות פלסטיק ועוד.
  • מתחמי משחקים – לרבות ג'ימבורי ובריכת כדורים.
  • משחקי קופסא חינוכיים – דיסקומט, קווים מגנטיים, חייגן מספרים או אותיות, השחלת חרוזים וכיוצא בזה.
  • משחקי הפעלה – פאזלים לקיר, לוחות קיר פעילות, סטים של כלי אוכל ועוד.
  • בובות – בין אם בובות בד, בובות כפפה או בובות תינוק.

כל אחד מהפריטים שהובאו כאן, חשוב להדגיש, מיועד לשלבי התפתחות שונים של הילדים. עם זאת, מכיוון שלגן ילדים עשויים להיכנס ילדים במספר גילאים (במסגרות דוגמת פעוטונים או גן טרום חובה), הנסיבות מחייבות, לא פעם, רכישת ציוד הפונה למכנה המשותף הרחב ביותר של ילדים, גם מבחינה התפתחותית.

כך עושים זאת נכון

בחירה של ציוד לגני ילדים אינה דבר של מה בכך, והיא צריכה להיעשות בכובד ראש. כפי שנרמז מעלה, הדגש צריך להיות הן על השימושיות של הציוד, הן על העיצוב שלו והן על רמת הבטיחות. מהבחינה האחרונה, אין ספק שחשוב לבחור במוצרים המחזיקים תו תקן ישראלי מטעם מכון התקנים, כמו גם תקן ISO9001 על בקרת איכות משופרת.

חלק מהחברות הפועלות בשוק מייצרות את המוצרים על פי הדרישות הספציפיות של גן ילדים נתון, מה שבוודאי מגדיל בעשרות מונים את הסיכויים להתאמה מוצלחת שלו. מומלץ להיעזר באנשי הייעוץ של החברות, לראות מהן הדרישות של גן הילדים ואיזה ציוד ימלא אותן בצורה הטובה ביותר.