צור קשר

מדפים לעסקים

עסקים רבים זקוקים לפתרונות אחסון: כשמדובר בחנות, יש צורך לשמור מלאי בהיקף כזה או אחר מהמוצרים השונים הנמכרים בה, וזאת כדי שאפשר יהיה כמובן למכור אותם למתעניינים; כשמדובר במסעדה, צריך מקום לאחסון חומרי הגלם השונים שלאחר מכן יבושלו, יטוגנו, יוקפצו וכו'; וכשמדובר במשרדים, בדרך כלל יש בהם הררי ניירת שלמען הסדר הטוב צריך לאחסן אותה באופן מאורגן.

מצד שני, ככל שהעסק נדרש לשטח אחסון רב יותר, כך גדלה עלות האחסון, שהרי שטח הוא דבר יקר שעליו משלמים דמי שכירות, דמי ניהול, ארנונה וכו'. הפיתרון: מדפים איכותיים ובעיקר תכנון מושכל של המידוף.

סוף מעשה במחשב התחילה

הפתגם "סוף מעשה במחשבה תחילה" מתאים לכל החלטה כמעט, ובפרט כשרוצים ליהנות מפתרונות אחסון יעילים במיוחד.

המגוון הרחב במיוחד של מדפים לעסקים שקיים בימינו – הן מבחינת החומרים והן מבחינת הגדלים – מבטיח שכל עסק יוכל למצוא את האופציה האופטימלית לפריטים השונים אותם הוא חייב לאחסן במסגרת פעילותו השוטפת.

כך, למשל, ניתן לבחור במערכת מודולרית – מערכת שכוללת תאים, מגירות ומדפים שניתן לניידם בקלות מנקודה לנקודה, כך שהאחסון יתנהל בגמישות מקסימלית. כמובן שבמקביל למודולאריות חשוב לוודא שהמדפים עמידים, יציבים ובטיחותיים, ולשם כך יש לרכוש פתרונות מידוף ואחסון אך ורק מיצרנים מוכרים ואמינים.

באילו סוגים שונים של מדפים ניתן להשתמש?

ישנם כאמור שלל צורות של פתרונות אחסון – מגירות, ארונות, תאים וכו' – אולם הדרך המקובלת ביותר היא מדפים, שכן אלה מאפשרים לאחסן מקסימום פריטים במינימום שטח, ובצורה המקלה על איתור כל פריט ופריט כמו גם גישה נוחה אליו.

בין הסוגים העיקריים של מדפים: מדפים מברזל, מדפי מתכת וקומפקטוס.

מדפים מברזל הם מדפים שעליהם ניתן לשמור מוצרים שאינם כבדים יתר על המידה. מדפים אלה הינם זולים יחסית, עמידותם גבוהה והם מתאימים לכל סוגי העסקים.

מדפי מתכת מסוגלים לעמוד גם בעומסים גבוהים מאוד, כך שהם מתאימים לעסקים בהם יש צורך במציאת פתרונות אחסון לפריטים כבדים. ברוב המקרים מדפים אלה הינם מגולוונים (כאלה שנצבעו בתנור). החיסרון העיקרי של מדפי המתכת הוא מחירם הגבוה יחסית, אולם כשנדרש כושר נשיאה גבוה בדרך כלל זוהי האופציה היחידה שתעמוד בנטל.

קומפקטוס היא פיתרון מידוף ייחודי, דמוי אקורדיאון. המדפים השונים נעים בעזרת מסילה, כך שחלק מהם נמצא במצב פתוח וחלק במצב מכווץ. בדרך זו ניתן ליהנות מחיסכון משמעותי במקום, אבל צריך לקחת בחשבון שקומפקטוס הוא פיתרון יקר למדי.

פתרונות אחסון חיצוניים

למרות המחיר המשתלם והמגוון הרחב של מדפים לעסקים, לפעמים הפיתרון היעיל ביותר והנכון כלכלית הוא להוציא חלק מהפריטים לאחסון חיצוני.

בשנים האחרונות ישנן חברות רבות המציעות פתרונות אחסון כשבדרך כלל מדובר במכולות או מחסנים הנמצאים בשטחי מושבים (שלנוכח הקושי להתפרנס מחקלאות משכירים חלק מהנחלות לשימושים מסחריים שונים ובהם כאמור פתרונות אחסון במחיר סביר).

יחד עם זאת, עבור פריטים שחייבים להיות בתוך העסק (עקב הצורך בזמינות גבוהה), הדרך הטובה ביותר היא לבחור את המדפים המתאימים מבחינת טיב ועלות ולתכנן היטב את ארגון הפריטים וחלוקתם בין המדפים השונים (דבר שמסייע גם לניהול מלאי יעיל).