צור קשר

מדוע שירות תכנון מחסנים יחסוך לכם הרבה בעיות לוגיסטיות בעתיד

אמנם סוף מעשה במחשבה תחילה אבל סוף מחשבה בתכנון תחילה. איש לא יחלוק על חשיבות התכנון בכלל ותכנו מחסנים שאמורים לאחסן ציוד בפרט. תכנון מושכל של המתחם יאפשר לכם למצות את מלוא פוטנציאל האחסון בו, יקל על שינוע הסחורה אליו ומתוכו, יחסוך לכם זמן וממילא גם כסף.

תכנון מחסנים שנעשה באופן מקצועי מייעל את העבודה ומקל על העובדים. תכנון אפקטיבי שלהם מחייב לדעת מבעוד מועד מה הוא הייעוד שלהם: איזה סוג של סחורות אמורות להיות מאוחסנות בהם, מה היא הכמות, מה הם מאפייני הסחורה, תכונותיהם ועוד, האם אם מחייבים תכנון מיוחד לחלק מהסחורה ועוד.

תכנון מושכל ובעיקר מקצועי של מחסנים עשוי, אכן, לחסוך בעיות לוגיסטיות רבות אשר אם וכאשר הן יתגלעו, עשוי להידרש כושר אלתור יצירתי יוצא דופן על מנת לפתור אותן. יש קשר ישיר בין תכנון ובין סדר וארגון. יש קשר ישיר והדוק בין תכנון לבין עבודה יעילה, אפקטיבית ופרודוקטיבית.

תכנון פונקציונאלי של מחסנים מונע היווצרות בעיות לוגיסטיות שונות, אשר העדר תכנון צפוי לגרום אותן. תכנון מסודר ונכון, מותאם למטרה אשר לשמה נבנים המחסנים, יוצר שקט תעשייתי בכל המובנים, החל מהמובן הראשוני, המילוני, של שקט במפעל ועד המשמעות הכללית שלו, שפירושה עבודה שקטה וחלקה של כל המערכת.

תכנון אינו מתמצה רק במלאכת השרטט או האדריכל. הוא מלאכה משותפת של כל מי שקשורים ועתידים להיות קשורים בקשר עם המחסנים: עובדים, ספקים, לקוחות, נהגים ועוד. עבור כל אחד מהם יש משמעות לתכנון נכון של המחסנים.

תכנון טוב מתחייב לא רק בשל מגבלות מקום או תקציב אלא משום שמחסן שתוכנן בקפידה מבעוד מועד ייטיב לתת מענה למי שנזקקים לשירותיו.  תכנון המחסנים מהווה חלק בלתי נפרד של תכנון כל "שרשרת המזון" של  העבודה בכלל ושל תהליכי הייצור בפרט. יש חשיבות לתכנון המחסן בין אם הוא מחסן של חלפים, של מלאי, של מוצרים הנדרשים לשימוש שוטף או מחסן שמניחים בו חומר מכל סוג שהוא.

חשיבות התכנון ניתנת להגדרה גם על דרך השלילה: העדר תכנון  מחסנים עלול לגרום בעיות רבות בכל מערכי המערכת ובעיקר של מפעל שמחסנים מהווים חלק חשוב בתשתיתו. מחסן קטן, דחוס, שקשה למצוא בו את המוצר המבוקש ודאי עלול לגרום לבעיות, לכאבי ראש ול"עצבים" שהם תמיד מיותרים…