צור קשר

 

איך לבחור מדפים לעסק

כמעט כל עסק, מכל סוג, זקוק להרבה מאוד מקום אחסון. מדפים יכולים להיות פתרון אחסון מצוין לכל סוג עסק, בשל היותם קלים יחסית להתקנה, פתוחים ונגישים. תכנון מראש של המדפים, של הסוג שלהם ושל הגודל שלהם יוכל לייעל משמעותית את פעילות העסק. מנגד, תכנון לא נכון עלול להביא לחוסר נוחות בשימוש במדפים, שעלול להוות עיכוב עבור העובדים ומכשול כלכלי ממשי לפעילות העסק. כיצד ניתן להתאים את המדפים האידאליים עבור העסק שלנו, ומה צריך לקחת בחשבון בעת הבחירה?

התאמת המדפים אל הצרכים

לפני כל התקנת מדפים בעסק עצמו או במחסן שלו, חשוב להגדיר בדיוק את הצרכים. בכך, נוכל להתאים את המדפים בצורה האידאלית. לצורך כך, כדאי להעריך את כמות מקום האחסון הנדרש, כדי שלא להתקין יותר מדי מדפים שרק יעמיסו על המשרדים או על המחסן ויתפסו מקום מיותר. כדאי לערוך רישום מדויק של כל הציוד או המסמכים שנרצה לאחסן על המדפים, וכן תכנון נכון של המדפים ביחס לתדירות בה יש להוציא כל אחד מן הפריטים המאוחסנים עליהם- תוך התחשבות במהירות השליפה הנדרשת.

ההערכה הופה קשה יותר במידה ומדובר בעסק חדש וחסר ניסיון- במקרה כזה, אין ידע מקדים בנוגע לכמות מקום האחסון הנדרשת. במקרה כזה, ניתן לבצע הערכה גסה או להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום כדי לקבוע את כמות המדפים הרצויה.

פתרונות מדפים מתקדמים

קיימים בתי עסק בהם המדפים הרגילים הם לא תמיד הפתרון האידאלי. במידה ובעסק יש כמות גדולה של סחורה שיש להוציא בתדירות גבוהה, ייתכן כי הפתרון האידאלי הוא מדפים מודולריים, או מדפים אותם ניתן לשלוף במידת הצורך ובכך להוציא גם פריטים המצויים בחלקו האחורי של המדף.

לסיכום, למרות שבחירת מדפים לעסק עשויה להיראות כמו פעולה של מה בכך, יש הרבה חשיבות לאחסון וללוגיסטיקה עבור יעילותו של כל עסק. ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום על מנת להתאים את הפתרון האידאלי לצרכים שלכם וכן לכמות ולסוג הפריטים אותם אתם מעוניינים לאחסן על גבי המדפים בעסק שלכם.

המאמר באדיבות ליאור מדפים